БЕЗПЕКА ВЗИМКУ

/Files/images/2024/1зима.gif Зима - чудова пора відпочинку для малечі. Скількі радощів вона приносить!

Сніжок несе не тільки радість, але й небезпеку, особливо на дорозі.

Снігопади, замети, слизька дорога, обмежена видимість, короткий світловий день - ось далеко не повний перелік особливостей зимової вулиці. Саме тому необхідно навчити кожну дитину правил поведінки на вулицях та дорогах в зимову пору року.

Якщо йде сніг, він заліплює очі пішоходам, заважає огляду дороги, різко погіршує видимість. Водіям теж стає гірше видно дорогу, видимість скорочується.

Отже, потрібно бути вкрай уважним, спочатку обов'язково зупинитися і, лише переконавшись у тому, що поблизу немає транспорту, переходити проїжджу частину. Насамперед зверніть увагу дитини на обмежену видимість і слизьку дорогу. Потрібно, щоб дитина зрозуміла, що треба бути вкрай уважними і стежити за дорогою. Кучугури звужують проїжджу частину дороги. Перехід через ці замети помітно ускладнюється. По суті, вони стають ще однією «пасткою» на дорозі. Якщо машина стоїть і вона занесена снігом, це теж «пастка». Треба бути дуже обережним і перш, ніж вийти з-за замету на дорогу, висунутися буквально на півкорпусу і переглянути її в усі боки. При переході проїжджої частини дороги краще почекати, поки на дорозі не буде проїжджаючих машин. У жодному разі не бігти через проїжджу частину, навіть на переході! Переходити кроком і бути уважним.

На слизькій дорозі гальмівний шлях автомобіля значно збільшується. Крім того, зростає ймовірність заносу машини на слизькій дорозі. Що ж потрібно зробити дитині? Звичайну (літню) безпечну для переходу відстань до машини потрібно збільшити, і в кожній конкретній ситуації - бути вкрай уважними, реально визначитися, як краще переходити проїзну частину.

Будьте уважні, знаходячись поблизу машини на слизькій дорозі. У цьому випадку важко оцінити, з якою швидкістю вийде з пробуксовки. Тому, розраховуючи перейти дорогу недалеко від машини, треба пам'ятати, що в будь-який момент автомобіль може різко вирватися зі снігового полону в будь-який бік.

У відлигу на дорозі з'являється вода, дитина може впасти, адже їй не видно, що під водою є лід. Та ж ситуація й зі снігом. Сніг ліг на лід - така ж історія. Тому кожен крок потрібно перевіряти. Яскраве сонце, як не дивно, теж перешкода. Яскраве сонце і білий сніг створюють ефект відблисків, людина як би «осліплюється». Тому потрібно бути вкрай уважними. Згадайте про необхідність уважно стежити за прогнозом погоди, щоб правильно одягнути дітей, відповідно за градусником на вулиці вибрати одяг і взуття.

Дуже серйозне питання - колір одягу дитини. Взимку, коли світловий день різко скорочується, одяг дітей повинна бути яскравим, мати світловідбиваючі смуги, особливо у молодших дітлахів. Зверніть увагу на те, що верхній одяг з капюшоном помітно обмежує поле зору. А значить, якщо дитині потрібно переходити дорогу, не треба надягати на неї капюшон, або нехай поруч йде дорослий. Якщо на дитині багато одягу, її рухи обмежені. Взуття має бути зручним і мати неслизьку, ребристу підошву. Взагалі виходити треба з того, що взимку небезпечним може бути все і тому потрібна додаткова увага.

З категоричною забороною нагадуємо батькам:

не можна везти дітей на санчатах через проїжджу частину. Слід дитину з санчат зняти, санчата взяти в руки, і тільки так продовжувати рух. Необхідно роз'яснювати дітям вашу категоричну заборону катання на лижах, санчатах, ковзанах поблизу проїжджої частини, поясніть дітям, де можна грати і займатися зимовими видами спорту.

Пам'ятайте, що ковзанка на тротуарі або на пішохідних доріжках може призвести до серйозних травм. Вибирайте безпечне місце для ігор і розваг: майданчик біля будинку, дитячий парк, тобто все, що знаходиться далеко від проїжджої частини.
Запам'ятайте: ваша безпека і безпека ваших дітей залежить від вас!!

Забави на ковзанах, лижах, санчатах!

Тому усі ми із задоволенням зустрічаємо цю пору року, іноді забуваючи про небезпеку, яку може приховувати лід, а саме тонкий лід.

Щоб ні з ким не трапилося лиха, потрібно обережно поводитись на льоду. Найбільш небезпечна крига – перша та остання, адже така крига ще надзвичайно тонка, неміцна і не витримує маси навіть маленької дитини .

Ця інформація досить цікава:лід блакитного кольору – найміцніший, а білого - значно слабший.

Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.

Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.

Примасовому катанніна ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.

Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.

Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!

Під час руху по льоду слідкуй за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляй у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупинися і повертайся назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

Спробуємо з’ясувати, що трапляється з людиною, яка опинилася в холодній воді

У людини в крижаній воді перехоплює дихання, голову ніби здавлює залізний обруч, серце скажено б'ється. Щоб захиститися від смертоносного холоду, організм включає захист – починається сильне тремтіння. За рахунок цього організм зігрівається, але через деякий час і цього тепла стає недостатньо. Коли температура шкіри знижується до 30 градусів, тремтіння припиняється і організм дуже швидко охолоджується. Дихання стає все рідше, пульс сповільнюється, тиск падає. Смерть людини, що несподівано опинилася в холодній воді, наступає найчастіше через шок, що розвивається протягом перших 5–15 хвилин після занурення у воду або порушення дихання.

У випадку, якщо ти все ж провалилися під лід:
  • не піддавайся паніці, утримуйся на плаву, уникаючи занурення з головою;
  • клич на допомогу;
  • намагайся вилізти на лід, широко розкинувши руки,наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;
  • намагайся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;
  • вибравшись на лід, перекотися і відповзай в той бік, звідки ти прийшов, де міцність льоду вже відома.

Далі тобі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилось, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуй будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.

Звичайно, треба завжди намагатися врятувати людині життя почесно, але перш ніж кинутися до того, хто провалився, тобі необхідно:

  • покликати (якщо це можливо) на допомогу дорослих;
  • знайти предмет, який можна кинути потерпілому (міцну палицю, мотузку, власний пояс, шарф, сумку або рюкзак, якщо вони без речей і мають довгу, міцно пристрочену лямку);
  • оцінити, наскільки далеко від берега опинився потерпілий, і чи є можливість без перешкод дістатися до нього.
Якщо ти впевнений, що зможеш (чи готовий) врятувати людину, то:
  • крикни, що ти йдеш на допомогу;
  • наближайся до ополонки поповзом, широко розкинувши руки;
  • підклади під себе лижі, дошку, фанеру;
  • обговори свої дії з постраждалим (домовся про команду, на яку потужним ривком ти будеш його тягнути, а він в цей час намагатиметься виштовхнути тіло на поверхню);
  • не підповзаючи до самого краю ополонки, подай потерпілому палицю, жердину, лижу, шарф, мотузку, санки чи щось подібне і витягніть його на лід;
  • витягнувши потерпілого на лід, разом із ним поповзом повертайся назад.

Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку.

Поперередження травматизму:

Алгоритм дій та ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ПІД ЧАС СВЯТКУВАННЯ НОВОРІЧНИХ СВЯТ

/Files/images/novyy_1.png

Щоб не сталося біди:
  • Не встановлюйте ялинку на шляхах евакуації;
  • Не встановлюйте ялинку поблизу опалювальних приладів, телевізорів, приймачів, магнітофонів;
  • Встановлюйте ялинку на стійкій основі: на надійній підставці, в посудині з піском, подалі від штор, гардин та інших предметів, які легко піддаються вогню;
  • Не красить ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею, ватою, папером не просоченими вогнезахисною сумішшю;
  • Прикрашайте ялинку тільки електричними гірляндами промислового виготовлення купленими в спеціалізованих магазинах, а не на ринках, де часто зустрічається неякісний товар;
  • Обов'язково перевірте справність електричного дроту, його ізоляцію;
  • Напруга лампочок не повинна перевищувати 12В, а потужність 25Вт;
  • Гірлянди потрібно закріплювати надійно, так як при падінні від поштовху або протягу вони можуть стати причиною пожежі;
  • Не дозволяйте дітям самостійно включати електрогірлянди;
  • Ні в якому разі не застосовуйте в приміщенні свічки, бенгальські вогні, відкритий вогонь, феєрверки, вибухонебезпечні хлопавки, петарди та ін;
  • Не одягайте дітей в костюми з легкозаймистих матеріалів, не залишайте дітей самих, без нагляду дорослих;
  • Хвою яка обсипалася з ялинки треба відразу прибирати - вона, як порох, може спалахнути від будь-якої іскри;
  • Ніколи не прикрашайте свічками новорічну ялинку! Це неминуче призводить до пожежі;
  • Не залишайте запалені свічки без нагляду, будьте особливо уважні, якщо в будинку є діти і домашні тварини;
  • Не ставте свічки поблизу легкозаймистих предметів. Використовуйте стійкі свічники, зроблені з негорючих матеріалів;
  • Не залишайте без нагляду увімкнені в електричну мережу електроприлади.
  • Не варто ставити штучну ялинку в кімнаті, де дитина спить або проводить багато часу.

Святкова ілюмінація на ялинці, запалювання свічок та бенгальських вогнів можуть стати причиною пожежі в оселі. Харків'ян закликають дотримуватись правил пожежної безпеки для того, аби свята не перетворились на трагедію.

Для того аби свята пройшли без «пригод» потрібно дотримуватись таких правил:

  • Ялинку слід встановлювати на стійкій основі так, щоб гілки не торкались до стін та стелі та були на безпечній відстані від електроприладів і побутових печей;
  • Не слід встановлювати ялинку на високій підставці (стільцях, табуретках, журнальних столиках тощо);
  • Стовбур ялинки слід поставити у відро з мокрим піском та час від часу зволожувати його;
  • Якщо ялинка засохла її слід викинути, оскільки вона може швидко спалахнути;
  • Не можна запалювати на ялинці свічки, бенгальські вогні, а також саморобні гірлянди;
  • Не можна направляти в бік ялинки хлопавку;
  • Особливо небезпечною прикрасою на ялинці є золотаво-сріблястий дощик з алюмінієвої фольги (навіть якщо він фабричного виготовлення), який може замкнути електрогірлянду;
  • Дітям слід перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих. Виходячи з кімнати, її слід вимикати;
  • Рекомендується неподалік ялинки покласти декілька паперових пакетів із піском, поставити місткість з водою та стареньку ковдру, приготувати електричний ліхтарик;
  • З метою запобігання виникненню пожежі можна обробити ялинку спеціальним вогнестійким розчином.
Правила пожежної безпеки під час Новорічних свят - поради вінничанам

Алгоритм дій на випадок того, якщо ялинка вже спалахнула:

  • Перш за все слід швидко знеструмити гірлянди, які висять на ялинці;
  • Взяти ковдру або рядно, намочити їх у воді та накрити ялинку;
  • Якщо під рукою немає ковдри, слід залити ялинку водою;
  • Якщо самостійно не вдається впоратись з вогнем, слід негайно викликати пожежно-рятувальну службу за номером «101».

Нагадаємо,через терористичні атаки російської федерації, метою яких є залишити оселі без тепла та світла, серед населення зростає попит на використання альтернативних засобів освітлення та обігріву. Однак, при необережному поводженні з ними зростає ймовірність виникнення пожежі.

/Files/images/2023/изображение_viber_2023-12-12_11-27-32-174.jpg

/Files/images/2023/изображение_viber_2023-12-12_11-16-20-485.jpg

/Files/images/2023/изображение_viber_2023-12-12_11-16-18-371.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 143